Sitemizde şuan toplam 70 film bulunmaktadır.

Don’t Look Up, Netflix İzle

0
( HD Kalite )

Keşfettiğiniz kuyruklu yıldızın dünyaya yakın bir müddet içerisinde çarpacağını ayrım etseniz tepkiniz ne olur? Elbette bunu en önce en yetkili mecralarla ve kişilerle paylaşırsınız. Peki ya o kişiler durumun ciddiyetini bir türlü anlamak istemezse? Anladıklarında ise her şey için fazlaca geç olursa? Leo DiCaprio ve Jeniffer Lawrence’in başrollerinde olduğu Netflix yapımı Don’t Look Up izleyenlere bu probleminin cevabını veriyor. Filmi izlerken bilhassa bazı karakterlere şaşırtıcı ve hayret verici derecede sinirlenecek olmanız bir reel. Filmin arasında dram, güldürü ve bol miktarda tenkit var. Bu eleştiriler hem siyasi aynı zamanda toplumsal. Dünya yok olmanın arefesinde ve kimse üstüne düşeni yapmıyor.Ki astronom dünyaya bir kuyruklu yıldızın oldukça süratli bir halde yaklaştığını hesaplar. Gezegenin sadece altı aylık ömrü kalmıştır ve üstündeki bütün hayatın silineceği de tartışmasız bir gerçektir. Bilim insanları Mindy ve Dibiasky ilk önce ABD başkanı ile görüşürler. Ancak onun kelimenin tam anlamıyla dünya umrunda değildir. Partisiyle ilgili skandalları ve seçimleri düşünmektedir. Hatta bu yok oluş konusunu seçim kampanyasına eklemek talep eder. Mindy ve Dibiasky sonrasında mesajlarını medyaya iletirler, ama kendilerine genel olarak hiç bir ciddiyeti bulunmayan bir sabah programında yer bulurlar. Ünlülerin ayrılık haberi daha oldukça alaka görmektedir. Bu konum Dibiasky’i aşırı derecede kızdırır ve bir öfke patlaması yaşar.

Genç bilim insanının bu hiddet patlaması sosyal medyada alay konusu olur. Yavaş yavaş dünya ne hali var ise görsün diye düşünmeye adım atar. Profesör Mindy ise şöhretin gazıyla epey değişmeye başlamıştır. Hatta karısını aldatmaya bile adım atar. Olaylar artık çığırından çıkmıştır. Dünyayı kurtarmak için yapılan kuyruklu yıldızı yok etme planı ise iptal edilir. Yıldız içinde altın ve kıymetli madenler bulunmaktadır ve filmde yer alan bir teknoloji devi başkanı ikna ederek yıldızı yok etmeyi değil nötr hale getirmeyi önerir. Artık işin içerisine para da girmiştir. Bu yönteme o kadar güvenilir ki bir B planı bile oluşturulmaz. Fakat operasyon gününde her şey ters masraf ve başarısızlık yaşanır. Kuyrukluyıldız hala tek parçadır.

Film dünya genelinde birçok izleyici ve eleştirmenden değişik görüşler aldı. Bazıları filmi basit ve yavan bulurken bazıları ise oldukça sevdiğini belirtti. Don’t Look Up kadro açısından birçok yıldızı bünyesinde barındıran bir imal. Bu kadar yıldızı bir arada görüp izlemek bile gayet eğlenceli. İzleyiciler bu kadroyu görür görmez kusursuz bir film bekleyebilir, sadece büyük ihtimalle bu beklenti sonuçsuz kalacak. Don’t Look Up daha önce anlatılmayan bir şeyi anlatmıyor veya daha önce eleştirilmeyen şeyleri eleştirmiyor. Sadece eğlenmek ve güzel zaman koymak isteyen seyirciler içinse oldukça yeterli bir performansı var. Don’t Look Up filmi ni kovuşturmak için Netflix üyesi olmak gerekiyor. Platformda birçok yerli ve yabancı imal da mevcut.

613 views
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Don’t Look Up, Netflix İzle

Tür: Netflix

Yapım: 10 Aralık 2021

IMDB Puanı: 7/2

Yönetmen: Adam McKay

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Rob Morgan, Jonah Hill, Mark Rylance, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Ron Perlman, Ariana Grande, Scott Mescudi, Cate Blanchett, Meryl Streep

Etiketler: , , , , , , ,

BENZER FILMLER
YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?

Yorum yazmak için giriş yapmış olmanız gerekiyor.